Zadzwoń:
+48 14 692 62 82
od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00 sobota od 8:00 do 15:00
Strona Główna KML s.c. / Filc techniczny

Najlepsza jakość filcu technicznego w oparciu o nowoczesne technologie zapewniające trwałe, skuteczne rozwiązania

Filc techniczny to niezastąpiony i sprawdzony materiał w wielu gałęziach przemysłu

Materiał ten stanowi sprasowana mieszanka włókien wełnianych z dodatkiem włókien innego rodzaju w ilości do 20%. W ofercie dostępne także wykroje z filcu. Powstaje przez spilśnienie, polegające na zbijaniu włókien pod wpływem ciśnienia, wilgoci i ciepła. Na uszczelki stosuje się filc techniczny biały, który w zależności od stopnia sprasowania posiada: ciężar właściwy 0,15÷0,36 kG/dcm3, wytrzymałość na rozciąganie 11÷35 kG/cm2.

Filc ze względu na skład możemy podzielić na:

- Filce wełniane - należą do kategorii materiałów włókienniczych i są uzyskiwane poprzez spilśnianie, czyli łączenie w zwartą masę naturalnych włókien zwierzęcych: wełny i sierści. Uzyskany w ten sposób produkt posiada wszelkie zalety materiału w 100% naturalnego, pozbawionego syntetycznych dodatków, co stanowi o tym, że w wielu aplikacjach jest on nie do zastąpienia. Przede wszystkim jego atutem jest wytrzymałość oraz odporność na wyższe temperatury.

- Filce syntetyczne - są to materiały włókiennicze powstałe z włókien syntetycznych, w naszej ofercie występują jedynie w postaci filcu kolorowego- z przeznaczeniem do aplikacji dekoracyjnych.

Szerokie i zróżnicowane zastosowanie filcu

Najszersze zastosowanie filc znalazł w uszczelnieniach łożysk, zapobiegając wydostawaniu się smaru i wnikaniu do łożyska zanieczyszczeń. Zaletami filcu są: duża elastyczność, dobre przyleganie do powierzchni uszczelnianej i pyłochłonność.

Filce używa się praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu jako: izolatory, uszczelnienia, podkłady pod maszyny wibrujące, pasy transportowe, przekładki dystansowe, amortyzatory, odbojniki, wypełnienia, czyścidła naturalne, materiały polerskie itp. Szerokie zastosowanie znajdują również w przemyśle meblarskim, obuwniczym, elektrotechnicznym, samochodowym, zabawkarskim oraz w dekoratorstwie.*wszelkie podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące.


Sprawdź również nasze możliwości produkcyjne

Nasza firma poza sprzedażą produktów oferuje również specjalistyczne usługi, takie jak:

produkcja uszczelek
cięcie wodą
wycinanie CNC
obróbka CNC
wycinanie laserowe
uszczelki samoprzylepne
Zadaj pytanie, zapytaj ekspertów: Kontakt

"KML" Spółka Cywilna
ul. Wałowa 26
39-310 Radomyśl Wielki

tel.: +48 14 692 62 82
fax: +48 14 692 68 30
e-mail: biuro@kmlsc.pl
NIP: 817-214-35-34, REGON: 180600128

KML s.c. © 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone | biuro@kmlsc.pl
Profesjonalne materiały techniczne dla przemysłu